Szukaj OK
wydarzenia << powrót do listy
Wystawa "ŚWIATŁOŚWIATY"  Awangardowe malarstwo w klimacie archaiczno - anachronicznym

Wystawa "ŚWIATŁOŚWIATY" Awangardowe malarstwo w klimacie archaiczno - anachronicznym

W piątek 5 kwietnia 2013 roku o godzinie 19.00 w Think Art- Myślenie Sztuką w Poznaniu, ul. Za Groblą 3/4, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Izabeli Rudzkiej, Roberta Bartoszka i Dariusza Głowackiego „ŚwiatłoŚwiaty – awangardowe malarstwo w klimacie archaiczno-anachronicznym”.

 

Wystawa czynna od 05.04.2013 do 25.04.2013

 

Na wystawie dr Izabela Rudzka prezentować będzie swoiste malarskie światy światła, pozwalające odbiorcy skoncentrować jego wyobraźnię na nieskażonym niczym przekazie światła przy zachowaniu emocjonalnego dystansu do tego przekazu.

 

Dr Izabela Rudzka od 2012 roku jest pracownikiem Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu i prowadzi pracownię Projekty Twórcze na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM.
Absolwentka malarstwa ASP w Poznaniu ( obecnie Uniwersytet Artystyczny).
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną artystyczną, projektowaniem kostiumów. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.
Projektuje obiekty szklane w ramach współpracy z hutami szkła Murano koło Wenecji we Włoszech.
Działa jako kurator wystaw krajowych i międzynarodowych.
Jest autorką wielu projektów artystycznych o randze międzynarodowej i krajowej.
Tworzy i promuje sztukę współczesną, a szczególności malarstwo współczesne, działając jako realizator projektów artystycznych.
Poszukuje twórczej synergii nauki i sztuki.

 

Robert Bartoszek – jest absolwentem ASP w Poznaniu, zajmuje się malarstwem i projektowaniem wnętrz.
Autor wielu wystaw malarskich indywidualnych i zbiorowych.
Na wystawie ŚwiatłoŚwiaty zobaczymy najnowsze obrazy artysty tworzone w zawężonej kolorystyce ograniczonej do bieli i szarości z pojawiającymi się wirującymi plamami koloru, które wprowadzają nieco niepokoju i tajemnicy. Przedstawiany przez artystę świat zdaje się wysyłać odbiorcy zagadkowe sygnały i przesłania.

 

Dr Dariusz Głowacki – absolwent ASP w Poznaniu, tworzy w wielu technikach i mediach, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją. Pisze teksty o sztuce.
Na wystawie ŚwiatłoŚwiaty autor zaprezentuje serię obrazów nawiązujących do tradycji malowania martwych natur i przekazujących nam zachwyt i szacunek artysty wobec przedmiotów, których codziennie dotykamy.
Gloryfikacja przedmiotów wydobyć ma jednakże ich ładunek symboliczny oraz przedstawić to, co wyobraźnia interpretuje jako spostrzeżenie, to co jest jednością przeżycia intelektualnego i emocjonalnego.

 

<< powrót do listy