Szukaj OK
wydarzenia << powrót do listy
Wystawa malarstwa w Think Art – Myślenie Sztuką. Tomasz Budzyński, Małgorzata Czaińska, Włodzimierz Trawiński. Wernisaż  9 kwiecień 2016 ( sobota) o godzinie 19.00!

Wystawa malarstwa w Think Art – Myślenie Sztuką. Tomasz Budzyński, Małgorzata Czaińska, Włodzimierz Trawiński. Wernisaż 9 kwiecień 2016 ( sobota) o godzinie 19.00!

Think Art - Myślenie Sztuką zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Budzyńskiego, Małgorzaty Czaińskiej i Włodzimierza Trawińskiego . Wystawa odbywa się w ramach wspólnego przedsięwzięcia Galerii Miejskiej „Arsenał” oraz 3 poznańskich Galerii niezależnych : Centralne Oko, Galerii Rozruch i Think Art- Myślenie Sztuką pod wspólnym tytułem „pozaPoznaniem”

Wernisaż 09.04 ( sobota) 2016 o godzinie 19.00

Miejsce: Think Art – Myślenie Sztuką, ul. Za Groblą ¾ Poznań

Zapraszamy na wystawę do 22.04.2016

Informacje : Izabela Rudzka, Tel. 601 637 099

Tomasz Budzyński
E-mail: zorro@goldfish.com.pl

Urodził się w 1962 roku. Wokalista, kompozytor, poeta, malarz. W latach 1982 -84 wokalista kultowego zespołu Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym jest wokalistą do dziś. Występuje też w zespołach Rimbaud, Trupia czaszka i 2Tm2,3. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy albumy solowe. Uprawia malarstwo i grafikę. Miał kilkanaście indywidualnych wystaw w całej Polsce. Obrazy Tomasza Budzyńskiego znajdują się na wielu okładkach płyt, a także książek.
W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka „Soul Side Story” to literacka i poetycka autobiografia. Pełnometrażowy film „Podróż na Wschód” miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Małgorzata Czaińska

Urodzona w 1962 roku, studiowała na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem w 1989 roku, z malarstwa i rysunku w pracowniach prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz prof. Izabelli Gustowskiej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Działalność w obrębie malarstwa, rysunku, instalacji. Prace pokazywane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Prace w zbiorach prywatnych i firmowych w Polsce i zagranicą. Obecnie prowadzi autorskie studio projektowe.

Włodzimierz Trawiński
www.wlodektrawinski.blox.pl
wlodektrawinski@gmail.com
Mieszka i pracuje w Zbierkowie koło Poznania. W latach 1976- 1983- studiował na Wydziale Chemii Politechniki Poznańskiej. W latach 1987- 1995 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby i na Wydziale Wychowania Plastycznego. W latach 1995- 2002 pracował jako asystent w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu . W 2012 roku uzyskał tytuł doktorski na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

pracuje w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie na Wydziale Budownictwa i Architektury realizując nauczanie psychofizjologii widzenia oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa realizując nauczanie rysunku.

W latach 2001- 2002 napisał 700 stronicowy podręcznik dotyczący nauki rysunku artystycznego i architektonicznego pt. „Akademia rysunku” dla Europejskiej Szkoły Kształcenia Korespondencyjnego”- udostępniony w Polsce, Rosji, Kazachstanie, na Białorusi i Ukrainie. Pisze artykuły o sztuce i kulturze. Zajmuje się autoterapią Od 2016 prowadzi własną galerię Magazyn 9c w Zbierkowie.

Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz współautor projektów artystycznych.

<< powrót do listy