Szukaj OK
wydarzenia << powrót do listy
Zapraszamy na wystawę malarstwa :<br />"DźwiękObrazy”  Robert Bartoszek, Dariusz Głowacki, Izabela Rudzka

Zapraszamy na wystawę malarstwa :
"DźwiękObrazy” Robert Bartoszek, Dariusz Głowacki, Izabela Rudzka

Wystawa „DźwiękObrazy” to kolejna już wspólna prezentacja trójki artystów: Izabeli Rudzkiej, Roberta Bartoszka i Dariusza Głowackiego, dla których malarstwo jest najważniejszą formą twórczej wypowiedzi. Na wystawie zobaczyć będzie można najnowsze obrazy Roberta Bartoszka i Dariusza Głowackiego oraz specjalnie na wystawę przygotowany cykl prac przez Izabelę Rudzką. Wystawa „DźwiękObrazy” znalazła dla siebie właściwe motto, słowa Picassa zacytowane przez Marinę Abramowić, które przy tej okazji przypominają autorzy wystawy:

Zapytano kiedyś Picassa o to, co znaczą jego obrazy. Odpowiedział:
Czy wiesz o czym śpiewają ptaki? Nie. A jednak ich słuchasz”.
Czasami podobnie jest ze sztuką, ważne jest aby po prostu patrzeć.
Marina Abramović

Zapraszamy :
Wernisaż w piątek 17.10.2014 o godzinie 19.00
Think Art – Myślenie Sztuką, ul. Za Groblą 3/4 , Poznań.

Zapraszamy na wystawę malarstwa :DźwiękObrazy” Robert Bartoszek, Dariusz Głowacki, Izabela Rudzka

Izabela Rudzka – urodziła się w1964 roku w Poznaniu. Studiowała malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W roku 1989 obroniła z wyróżnieniem dyplom z malarstwa i tkaniny artystycznej w pracowniach prof. Jerzego Kałuckiego i prof. Anny Goebel. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W roku 2011 obroniła przewód doktorski w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie sztuki piękne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym. Prowadzi przestrzeń dla myśli i sztuki “Think Art- Myślenie Sztuką” w Poznaniu. Izabela Rudzka jest aktywną malarką, promuje sztukę działając jako kurator i autorka projektów artystycznych.

Robert Bartoszek – Urodził się w 1964 roku w Turku. W latach 1985-1990 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Prace swoje pokazywał na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. W latach 1991 i 2003 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W 2001 zdobył pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Malarstwa Bielska Jesień oraz nagrodę główną ZPAP. W 2003 laureat europejskiej nagrody artystycznej Lexmark 2003.

Dariusz Głowacki – urodził się w1964 roku w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzeniem obiektów w przestrzeni, projektuje layouty, pisze i publikuje teksty o kulturze i sztuce, redaguje książki, katalogi i czasopisma. Swoje prace pokazywał na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, brał udział w licznych znaczących projektach międzynarodowych. Organizuje wystawy, prowadzi wykłady o sztuce i kulturze. CV: 2012: Obrona pracy doktorskiej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Malarstwa. 1989-1990: Stypendium Ministra Kultury i Sztuki dla najbardziej obiecujących młodych artystów. 1984-1989: Ukończenie studiów magisterskich na Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem na wydziałach Malarstwa i Wychowania Plastycznego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego i prof. Jarosława Kozłowskiego, dyplom z zakresu semiotyki na Wydziale Wychowania Plastycznego pod przewodnictwem prof. Kazimierza Świrydowicza.

<< powrót do listy